Dagens budskap tisdag

Hej fina <3

Inget budskap imorgon, men åter torsdag. Önskar dig en fin dag och morgondag.

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack! Om inget resonerar är det inte till dig

Du behöver ta en paus, ta ett steg tillbaka och låta saker och ting utvecklas naturligt. Du kan inte forcera något eller du ska inte göra det för det blir inte bra. Det ser ut som om det finns flera saker som du funderar på, men det går inte liksom att komma vidare förrän du tar ett steg tillbaka. Det blir som om det blir för mycket annars och det leder till frustration.

För andra handlar det om att det finns en relation som står stilla eller där det inte händer så mycket även om ni har mycket gemensamt och verkligen känner att det kan bli något mer här. Det finns en förväntansfull energi runt er och det finns saker som behöver falla på plats först.

Snabba förändringar nu och det ser ut som om saker och ting verkligen utmanar dig och får dig att tänka om. Det bidrar till din personliga utveckling. Du kommer behöva ta tag i vissa saker och även läka på något plan, men detta kommer gynna dig även om det inte känns så. Fokusera rätt och framåt så ska du se att det händer saker.

Kram Erika

För personliga läggningar se Fb (www.facebook.com/tarotangelslove) eller : tarotandangels@yahoo.com

2 reaktioner på ”Dagens budskap tisdag

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *