Dagens budskap måndag

Hej fina <3

Hoppas du har haft en fin helg och att du har en bra morgon och fortsatt dag. Här är det lite möten och andra måsten som ska hinnas med.

Snart kommer jag podda lite mer och vi får se vad det kommer handla om. Det blir både på svenska och engelska.

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack! Om inget resonerar är det inte till dig

Allt går i cykler och du behöver fundera på vad du behöver avsluta så att du kan påbörja något annat. Det handlar om tankemönster för några och för andra så handlar det om relationer som inte gynnar dig. Det är viktigt att du läker det du behöver och även tar hand om dig själv nu. Det är inte bra att sopa saker under mattan utan ta hand om dig själv.. på djupet.

Du behöver ha tålamod med något nu och det ser ut som om detta tar mycket energi från dig, men det går inte att skynda fram i detta. Det är även viktigt att du inte tappar hoppet även om allt tar tid, men det är för att du eller någon/t annan/t inte är redo än. Du behöver forftarande säga som det är och stå upp för dig själv.

Det finns en relation eller person som du har svårt att släppa taget om och även om du vet att det inte är så bra så kan du inte ge upp eller släppa taget. Du har försökt, men du dras alltid till hen på något sätt. Det finns en stark attraktion mellan er och detta gör att ni hela tiden kommer tillbaka till varandra. Dags att sätta ner foten för några..

Kram Erika

För personliga läggningar se Facebook eller mejla: tarotandangels@yahoo.com

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *