Dagens budskap tisdag 17/8

Hej fina <3

Det kan bli lite kortare budskap denna vecka och inget budskap på onsdagar och  helger då jag behöver vila.

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack! Om inget resonerar är det inte till dig

Två energier runt dig idag, en som är mer trygg och stabil. Finns fokus på karriär och ekonomi och det ser ut som om denna person är någon som är väldigt trygg i sig själv. Den andra är mer energisk, envis, stundvis dominant men mycket mer i sina känslor. Det ser ut som om du inte riktigt vet vad som är bäst för dig eller vart du ska lägga fokus, men det enda rådet är att lyssna inåt för det beror på vad du vill ha.. Det finns inget rätt eller fel utan det är bara olika.

Du är tveksam om du ska våga ta steget ut här och det ser ut som om dina tankar påverkar dig mycket och håller dig tillbaka ibland. Det finns saker som du inte riktigt har klarhet om och det finns saker som du behöver utforska eller ta reda på så att du får lite lugn. En sak i taget.

En nystart med mycket passion och energi som får dig att bli uppspelt, och du funderar  på om detta är bra, men du kan inte riktigt stå emot detta och behöver uforska det så gör det. Det är inte dåligt utan handlar bara om hur du hanterar det och hur du agerar.

Kram Erika

 

 

 

För läggningar mm kolla min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) eller mejla mig på: tarotandangels@yahoo.com

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *