Dagens budskap fredag

Hej fina <3

Jag önskar dig en fin dag och helg. Jag hoppas du njuter i helgen för det är du värd!

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!

Det känns som om du eller någon annan sitter fast känslomässigt och det gör det lite utmanande och svårt. Det ser ut som om det inte finns någon klarhet och du har svårt att släppa taget om detta på samma gång. Det finns saker som kommer släppa eller kännas lättare med tiden och det är viktigt att bara hänga med i det som sker nu för det kommer en lösning på detta.
För andra så handlar det om att du sitter fast lite grann i dina tanker och det är viktigt att du ser vad detta betyder eller står för och ta ansvar för bara du kan påverka dina tankar och handlingar.

Du går igenom förändringar och det känns som om det verkligen som om det ena avlöser det andra och det kan vara ganska så intensivt nu, men det är tillfälligt. Det kommer avta och det kommer bli lite lugnare. Allt det som du går igenom nu har ett syfte och helheten av detta kommer gynna dig.
Saker avslutas och påbörjas hela tiden och allt går i cykler så häng med i flödet. Det är som det ska och det blir bra.

Tvillingsjälbudskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!

Det finns saker som kommer behöva mod och att våga ta steget ut och det känns som om någon inte är villig att göra detta och det tar tid. Det känns som om det behövs mer tid här och det finns någon som står och väger för och -nackdelar och som inte riktigt vågar känna efter och det skapar ju en känsla av distans. Någon skulle vilja träffas eller prata, men är lite feg här. Det finns saker som ligger på is nu och det är så det behöver vara för att ni ska få mer klarhet och kunna välja rätt.

Det finns någon som känner sig sviken pga att någon inte är riktigt ärlig och det finns saker som är osagda som känns.. det ser ut som om det finns någon som har valt någon annan och det känns som ett svek, men det är inget svek utan det handlar om lärdomar och utveckling.
Det finns även några som har en relation med en själsfrände som utmanar nu och det känns som om din tvillingsjäl finns där som en liten tröst och någon du kan bolla med.

Kram Erika

För personliga läggningar se Facebook eller mejla: tarotandangels@yahoo.com

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *