Hej fina <3
Jag hoppas du får en fin start på denna vecka på alla sätt.
Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida

Veckobudskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!
Det är någon som tycker att saker och ting är väldigt intensiva och tar upp mycket tid, men det är också viktigt att verkligen se över vad detta är och varför det känns så. Det är saker som kan tyckas svårare än vad dem är. Försök att släppa tankarna och inte tänka efter så mycket utan agera. Det är också saker som kan kännas lite tunga och som om du sitter fast, men det är tillfälligt och inte något bestående.
Det kommer att röra på sig även om det finns en del förvirring och känslor överallt, men det kommer att vara något som kommer att rensa ut lite grann och även ge dig en viss klarhet på vad du behöver göra eller vad ditt nästa steg är i allt detta. Låt inte det förflutna styra dig utan försök att lägga det bakom dig och var i nuet med alla känslor.
Någon känner att livet leker och att du är på väg framåt, och det kommer att komma någon möjlighet runt dig som kommer att vara bra. Det är också saker som känns så bra och lite pirriga nu och du känner att detta är och kommer bli bra. Det finns en känsla av att du kan ro mycket i hamn nu så det är bara att kavla upp ärmarna.
Det är bra att vila nu och verkligen ta ett steg tillbaka för det finns saker som du behöver fundera på och det är också viktigt att ladda batterienerna. Det känns som om det är viktigt med egentid nu och att vara selektiv med din energi och vilka du umgås med då andra personer påverkar dig mycket.
Det finns många känslor för någon som är väldigt oväntade och det finns saker som verkligen är väldigt nytt och härligt, men också lite skrämmande då det var oväntat. Det finns en stor tacksamhet runt detta och det påverkar någon väldigt mycket, men det är mer positivt än negativt.
Kram Erika