Hej fina <3
Igår var en spännande dag med nya utmaningar och möjligheter på SFI. Idag blir det som vanligt ♡
Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!
Det finns en känslor i omlopp nu och det kan vara så att någon har valt att ta ett steg tillbaka och fokusera mer på sig själv och det gör ont, men det är något som var nödvändigt för att komma vidare oavsett om det inte känns så nu. Det är också viktigt att inte tro att det är över eller kört, men egna behov kommer först just nu och det finns någon som har valt eller behöver välja om man inte redan gjort det.
Någon försöker ha tålamod i en situation och det finns hopp om att det ska ordna sig på något sätt och det kommer att göra det, men inte när du vill eller tror och det är därför du behöver lära dig att stå ut lite grann nu och se tiden an.
Det är svårt att hitta balansen för några och det är som om det blir värre vad du än försöker med, men det kanske kan vara värt att inte göra något alls utan att hänga med i det som sker. Det finns saker som inte fungerar bra för någon på en arbetsplats eller så känns det som om någon sitter väldigt löst, men det är en känsla och inte en sanning.
Kram Erika
Det där med tålamod är något som jagskulle behöva öva på. Tack för påminnelsen!
<3