Hej fina <3
Kanske har semestern redan börjat för några så njut och vila.
Tråkigt eller skönt med regn beror på hur man är som person, men också perspektiv. Jag tycker det är skönt med lite regn – behövligt.
(Bloggandet kommer vara lite oregelbundet under en tid framöver då det är mycket just nu och jag vet inte när det kommer ändras. Även tvillingsjälbudskap kan utebli på fredagar en tid framöver)
Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!
Det ser ut som om det rör på sig sakta och det går alldeles för sakta för någon, men bättre att det rör på sig än att det står stilla helt. Det ser ut som om det finns en person som också påverkar detta och hur fort det går.
Om det handlar om arbete så är denna person väldigt kunnig, pålitlig och någon man har respekt för och han kommer hjälpa dig framåt på något sätt. Det tar lite tid, men det kommer.
Om det handlar om kärlek så ser det ut som om denna person har svårt att prata eller kommunicera om vissa saker vilket gör att det känns segt, men han vill och han försöker göra det han kan även om du känner att det går att göra mer.
Det finns saker som inte riktigt känns balanserade nu och att det är lite vingligt eller förvirrande, men fundera på vad du kan göra för att det ska stabiliseras eller förändras. Det går att göra annorlunda och det går att få mer stabilitet, men du behöver våga ta steget ut och göra det som krävs.
Någon som du känner dig väldigt nära och dragen till har gjort dig väldigt besviken och du vet inte riktigt hur du ska göra. Du behöver prata med hen om detta och även se om hens beteende kommer ändras eller inte innan du bestämmer dig för vad du vill och ska göra. Det går att komma över eller förbi med insikt.
Kram Erika