Hej fina <3
Under sommaren kommer budskap här på bloggen, kärleksbudskap eller tvillingsjälbudskap publiceras lite senare ibland.
Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack! Om inget resonerar så är det inte till dig
Det finns någon som du har svårt att släppa taget om eller så har hen svårt att släppa dig, eller ni båda. Det är svårt för er att släppa taget och det känns som om det inte finns den kommunikation som behövs mellan er och det behövs mer balans. Det finns ett fint band mellan er och en känsla av att ni hör ihop.
Om det inte handlar om en person så är det en idé som är svår att släppa då du liksom trott på detta och drömmer lite om att denna idé ska bli verklighet, men det blir inte ett vinnande koncept om du tvivlar eller inte tror på det eller vågar göra något för att det ska bli verklighet.
Det finns någon som är trött på att inte riktigt få det gensvar du önskar och har känt att det varit så ett tag och hur mycket du än försöker så händer inget. Andra är väldigt trötta och uppgivna och vill ha en liten paus eller liknande.
För andra så är det det förflutna och familj som gör sig påmint och du känner att du är klar, att du inte orkar då det tar för mycket energi så dags att sätta ner foten och säga nej.
Tvillingsjälbudskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack! Om inget resonerar så är det inte till dig
Det finns någon slags oro just nu gällande det som är och vad som kommer hända samt att det finns en ovisshet som är svår för någon med ett visst kontrollbehov. Det är viktigt att andas.. Se till att du fokuserar på dig själv först och gör det som du behöver för att uppnå viss trygghet eller stabilitet. Du är den enda som kan ge dig stabilitet eller trygghet nu.
Det finns mycket att tänka på och mycket att fundera på då det finns en del lösa trådar som behöver fokus. Det finns också en känsla av att uppgivenhet då det är tungt ibland att tänka på det som var och läka vissa sår, men det kommer vara värt det i slutändan. Det gillar att hålla ut.
Kram Erika
Tack🙏💗
<3
Tack🙏♥️
<3
Tack 💞
<3
Tack så mycket ❤
<3