Dagens budskap måndag 30/5

Hej fina <3

Om någon missat det så kommer jag bara blogga mån, ons  (ev ej denna onsdag) och fredag ett tag framöver då det är mycket annat som behöver fokus och tid.

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!

Saker och ting rör på sig och det finns tur runt dig eller framgång på något sätt och det känns som om det händer saker runt dig, men även inom dig. Det finns också något som äntligen faller på plats och du känner ett helt annat inre lugn och det finns inget behov att ifrågasätta saker och ting eller tvivla för du får verkligen någon utdelning nu. Det känns som om du känner att du bara kan vara och njuta av det som händer.
För andra ser det ut som om en resa äntligen blir av och det ser ut som om detta är något du har väntat på och några har manifesterat denna resa genom visualisering och kommunikation. Det ser ut som om denna resa kommer göra dig gott på alla planer.

Det finns saker som ör lite gömda eller saker som inte är riktigt klara nu, men det är viktigt att du vågar bemöta det inre eller det som känns lite obekvämt just nu och göra det som krävs för att komma till botten av något. Det finns saker att ta hand om helt klart.

För andra finns det en relation som känns lite osäker och det handlar om att det förflutna påverkar mycket och även gör så att du känner dig lite förvirrad. Det är en relation där det finns ett partnerskap och kanske inte den där gnistan längre, men det finns trygghet. Det finns några som tänker på vad nästa steg är medan andra funderar på om ni ska ta nästa steg eller inte.

Kram Erika

För personliga läggningar se www.facebook.com/tarotangelslove

 

 

 

 

2 reaktioner på ”Dagens budskap måndag 30/5

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *