Dagens budskap måndag

Hej fina <3

Åter måndag och ny vecka. Jag gillar måndagar, men vet att det inte är en favoritlag för många.

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

 

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack! Om inget resonerar är det inte till dig

Det finns en relation eller en person som känns väldigt speciell för dig och det känns som om ni har något unikt, men det finns inte tillräckligt med stabilitet och trygghet för er att kunna pröva era vingar och utvecklas. För andra så finns det bra förutsättningar att ta nästa steg i relationen eller mellan er, men ni behöver fundera på vad ni vill och hur ni bäst ska komma vidare eller hur nästa steg ser ut.

Du vet inte vad du ska göra i allt detta för det är som om du dras i två olika riktningar. Du behöver våga lyssna inåt och lita på dig själv. Det finns en stark energi runt dig nu och du har all kraft att komma vidare i det du vill, men du behöver skrida till handling och inte bara flyta med.

En nystart eller liknande får dig att fundera mycket och det finns en del ångest och oro runt detta. Det ser ut som om du funderar mycket på detta och du vet inte riktigt hur, men du vill detta och det ser ut som om detta kommer ge dig mer energi och du känner dig uppspelt när du tänker på detta.

Kram Erika

 

 

För personliga läggningar se Facebook (www.facebook.com/tarotangelslove) eller mejla: tarotandangels@yahoo.com

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *