Dagens budskap fredag

Hej fina ♡

Hoppas ni hade en fin valborg. Jag är inte så mycket för firande mm utan ser det som en vanlig dag.
Första maj idag. Önskar dig en fin start på månaden och att maj blir en härlig månad för dig. Vi ska flytta o fira 3 födelsedagar denna månad. Jag får en tonåring 😮 Det går fort.

Gilla gärna min sida på Facebook, Tarot and Angels  (www.facebook.com/pg/tarotangelslove) där jag lägger ut nya läggningar och erbjudanden. Jag har bytt profilbild där utifall du funderar på varför det ser annorlunda ut.
Min mobilvänliga webshop: https://tarotandangels.storedo.com/
Här hittar du även min bok som är på engelska 
Instagram: tarotandangels (Tyvärr blir detta kontot lite åtsidosatt när jag har mycket jobb)
FB grupp: https://www.facebook.com/groups/17216590338984
Min podcast: Håll gärna utkik eller följ om du vill (https://tarotandangels.podbean.com) Jag har inget intro än och kommer inte ha något flashigt intro just nu.

Gilla gärna min FB sida för vid 1500 likes kommer jag lotta ut budskap, läggningar och stenar mm.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack. Om inget resonerar är det inte till dig.

Det är viktigt att du tänker på dina intentioner idag och även tankar och hur dessa påverkar dig och det du vill ha eller försöker få för tankar påverkar mer än vad du kanske tror. Fokusera o tänk bara på det du vill ha, inget annat och se  vad som händer. Det krävs en viss övning kanske, men du kommer komma dit.

Det ser ut som om någon kommer ha lite extra beskydd idag i form av ett kattdjur och denna katt ser ut att vara mörkare i pälsen, brunt halsband och se väldigt vänlig ut. Denna katt kommer finnas vid din sida idag och ge dig någon insikt. Funderar du på att skaffa katt så finns det en anledning till detta så gör det.

Något löfte som bryts idag eller så är det vissa lögner som kommer upp till ytan som du har haft på känn, men inte velat se eller tro på. Detta känns som ett svek för dig, men det finns mer där som du inte ser eller förstår just  nu och det kan vara bra för dig att reflektera och bara ta ett steg tillbaka här tills du kan tänka klart.
För andra handlar det om att någon lämnat dig eller du lämnat någon för det finns ett behov av att vara ensam och även om det gör ont så är det nödvändigt så att ni kan hitta er själva.

Val, val och fler val idag och du vet inte riktigt vad du ska göra här. Tänk dig noga för då allt som glittrar inte är guld. OM något verkar för bra för att vara sant så ligger det något i det. Det kan vara så att det finns ett annan person än din partner som lockar dig och du känner att det finns något där mellan dig och denna person, men du vet inte om du ska våga agera på detta eller inte. Fundera noga på vilket pris du är villig att betala och om det är värt det.

Kram Erika

 

 

6 reaktioner på ”Dagens budskap fredag

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *