Dagens budskap lördag

Hej fina ♡

I helgen ska jag ta det lugnt o umgås med mina nära o kära samt personer jag verkligen uppskattar. Detta med uppskattning är så viktigt. Om det är någon du tänker på lite extra idag så gör av dig om du kan eller skicka en tanke eller två.

Gilla gärna min sida på Facebook, Tarot and Angels  (www.facebook.com/pg/tarotangelslove) där jag lagt ut många nya läggningar och erbjudanden. När jag får 1000 likes/följare kommer jag lotta ut en lägging till någon.

Dagens budskap
(Ta det som resonerar, lämna resten)


Allt är möjligt om du tror det. Det är viktigt att du har en positiv inställning o attityd om en situation el fråga du har så att du får det resultat du vill. Radera egot ur denna ekvation och ha tillit till att det blir som du vill och tror.

Du befinner dig på en höjdpunkt i livet vad det gäller den personliga utvecklingen. Självrespekt och ärlighet har stor betydelse nu. Det är viktigt att vara framåt nu och agera när det gäller en situation.
Det kan även vara så att det finns en person i din närhet som är väldigt envis, drivande, attraktiv och som du funderar på om det kan bli något mer med hen.

För någon handlar det om att vara medveten och fokuserad så att du kommer närmare dig själv och din egen sanningen. Det är viktigt att våga vara sårbar även om det kan vara smärtsamt och utmanande, men det kommer hjälpa dig i längden och öppna upp för saker du inte såg eller förstod innan.

Kram Erika

Två/tre månadersläggnin 150 kr/200 kr
Änglahealing (vad som pågår, vad du kan göra, samt budskap) 150 kr
Smygtitt inför 2019, 150 kr
Kärleks/relationsläggning 190 kr
Tvillingsjälläggning (3D, 5D, vad du bör tänka på samt framtid), 190 kr
Vägskälet! Står du vid ett vägskäl och inte riktigt vet vilken väg du ska välja så är detta läggningen för dig. 125 kr/175 kr
Tvillingsjälläggning 2 (Tittar på er sammansatta energi, ert syfte i detta liv, en viktig läxa för er i detta liv, vad ni kan göra för att stärka ert band, vad speglar din tvilling i dig, hur kan du hjälpa er framåt)
Din väg 150 kr (din situation nu, din väg framåt och potential)
Min guide 200 kr

Det finns flera nyheter på min Facebook sida nu så kolla gärna in dessa. För andra läggningar se Tarot and Angels (www.facebook.com/pg/tarotangelslove) eller mejla mig tarotandangels@yahoo.com



2 reaktioner på ”Dagens budskap lördag

  1. Cizi skriver:

    Om jag låter hjärtat styra och håller positivt fokus, kan det då bli det jag drömmer om med den där målmedvetna envisa personen ?
    ?

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *