Hej fina <3
Ny vecka och ny månad – härligt! Redan september och denna månad började lite kaotiskt, men allt är som det ska.
Glöm inte att titta på min workshop som jag ordnar tillsammans med en vän och kollega. Det finns info på min FB sida.
Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove) Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida Veckobudskapen läggs ut söndag eller måndag beroende på tid mm.

Veckobudskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!
Det sker någon slags utveckling runt en själslig relation nu och denna utvecklinig ser lite olika ut. För en del så handlar det om att ni äntligen är ärliga med hur det ligger till och vad ni känner. För andra så handlar det om att sätta gränser och vara väldigt bestämda för att ni ska kunna se om ni är på samma våglängd eller inte. Det finns en känsla av att det behövs mer tid för er och ni behöver hitta ett sätt som är hjälpsamt och sunt för er.
En distans och/eller separation har precis hänt och det känns väldigt svårt, men det finns samtidigt hopp i allt detta. Det är också saker som kommer att falla på plats eller balanseras på något sätt. Det kommer att bli bra oavsett hur det ser ut nu, och ha med dig det och sitt lugnt i båten.
Det finns en paus och det är saker som inte kan röra på sig och du kan känna dig ensam nu, och du behöver röra dig framåt. Du behöver gå din egen väg nu för du kommer få insikter och svar på vissa frågor. Det finns saker som kommer att kännas utmanande, men det kommer att bli bra och du kommer se det med tiden även om du inte gör det just nu.
Det kommer att röra på sig plötsligt och det kommer vara som en nystart för dig, och du kommer känna dig hel känslomässigt och det finns en känsla av att det blev bra till slut. Det ser ut som om detta är något som du har väntat på och det kommer kännas så bra för dig. Det är viktigt att bara ta emot detta och go with the flow.
Kram Erika