Hej fina <3
Jag hoppas du får en fin vecka på alla sätt och vis.
Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove) Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida Veckobudskapen läggs ut söndag eller måndag beroende på tid mm. Det kommer bli något budskap den övriga veckan om tid och energi finns.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, läma resten – tack!
Det finns en känsla av att någon har svårt att släppa taget om en person även fast du vet att hen ljuger eller inte säger sanningen och smyger omkring. Det kan vara så att du inte är 10p procent ärlig gentemot någon och att du inte vet vad du ska göra eller hur du ska säga vissa saker för att denna person har svårt att ta emot det eller förstå det. Det är som om du vet att du borde säga något, men denna person är svår och det gör det svårare.
De tär viktigt att vända dig inåt nu och lyssna på ditt inre och vad ditt inre behöver så att saker och ting kan falla på plats för dig. Det känns som om du har varit för mycket i det yttre och glömt ditt inre och det är dags att ta hand om det inre nu för det är minst lika viktigt, om inte viktigare än det yttre. Det kommer att röra på sig när det finns balans i det inre och yttre.
Någon sitter fast i tankarna och det känns som om det kan vara en trigger och att du gräver ner dig djupare, och det kan vara bra att ge dig själv utrymme för att andas och inte låta tankarna bestämma över dig för du har makten över dina tankar. Det är viktigt att komma ihåg. Det kan vara bra att skingra tankarna genom att göra något.
Det finns ett partnerskspa eller relation där det känns bra och ni har lärt er så mycket och lär er än om kärlek och varandra, och det finns en stark kemi som andra nästan kan ta på. Det finns en stark känsla av att ni är ett team och ni gör det ni behöver och kan för att stötta och finnas där för varandra genom mot och medgångar – fint. Detta kan växa och utvecklas till mer och något seriösare så fortsätt på samma väg.
Våga vänta ut något och det är okej om det är lite fram och tillbaka, och om inte allt är galsklart än för det finns en tjusning i att vara i nuet och njut av det som är. Försök att ha ett öppet sinne och hjärta och se hur saker och ting utvecklas med tiden. Det är viktigt att du engagerar dig i det som är nu även om du inte vet vad som kommer.
Kram Erika