Dagens budskap fredag

Hej fina <3

Det är mycket nu och det kan vara så att bloggen och budskapen kommer utebli ett tag och att jag bara kommer lägga ut veckobudskap, men det är inget som är bestämt. Inget tvillingsjälbudskap idag.

(Jag lägger oftast ut budskap tisdag, fredag och sedan söndag. Det kan bli färre budskap i höst då jag kommer jobba mer)

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!

Det finns någon runt dig som påverkar dig mycket och du känner att ni har något speciellt, men det är som om ni har svårt att få det att falla på plats och det känns som om ni inte riktigt vill samma sak och det kan vara klokt för dig att se över dina gränser och se om du gör något som gör att hen kan vara så här eller om hen gör något som inte är okej för dig. Det är viktigt att prata om. Det finns inget som kan hända här om ni inte är villiga att titta närmare på detta och prata om det.

Det finns ett äktenskap som är lite osäkert nu och det är som om någon inte riktigt vet vad detta är längre och det finns en del utmanande tankar och det känns som om någon funderar på att lämna vilket inte är en hemlighet. Det kommer att vara vågor av hopp och förtvivlan och ni behöver göra ett val.

En väntan äter upp dig och ditt tålamod börjar tryta nu, men det kommer att vara värt det och du behöver stå ut lite till för det du önskar är på väg till dig. Det handlar om arbete för några och för andra om något känslorelaterat. Det kommer att bli bra, men det gäller att orka att stå ut.

Kram Erika

2 reaktioner på ”Dagens budskap fredag

  1. Daniela skriver:

    Hej fina själ
    Tack för att du delade det här för det betydde så mycket för mig.
    Det är just vad jag går igenom.
    Idag har det varit en så jobbig dag i det mentala.
    Blev helt utmattad när jag kom hem från jobbet och bara gråtit.
    Då jag inte fått så mycket tid för mig själv alls på många månader och gått igenom så mycket.
    Jag behöver läkning på olika plan
    Skulle vilja ha mer kontakt med dig .
    Vad finns det för alternativ?
    Tack för att du finns.
    Ha en fortsatt fin kväll

    Ljus,kärlek och kram

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *