Dagens budskap fredag

Hej fina <3

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!

Det finns någon som håller emot och inte vill känna nu och även inte vågar riktigt känna eller släppa loss, men det är samtidigt svårt att inte känna för det finns något så starkt och överväldigande. Det är så mycket passion i allt detta, och ni vet inte riktigt hur ni ska göra eller vad ni ska göra. Ni har inte riktigt dem förutsättningarna som behövs just nu.

Det finns något som inte fungerar så bra och det är som om det liksom stannar upp eller så, men det finns också en stark vilja att förbättra och göra om eller bättre. Det ser ut som om det kommer rulla på pga den där starka viljan av att inte ge upp och det kommer ge dig framgång och resultat så ge inte upp även om det är svårt nu.

Dagens tvillingsjälbudskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!

Det är svårt med samarbetet och kommunikation och det är som om ni rör er i cirklar och det går runt och runt. Det gör att ni känner er trötta och det finns tankar om att ge upp eller funderingar på hur länge detta kommer pågå. Någon känner sig väldigt utmanad och frustrerad och det finns svårigheter. Det finns en av er som inte vill göra något eller ens vara i detta utan försöker flyr eller hittar på ursäkter.

Någon söker kontakt eller försöker vara mer aktiv medan den andra bara är passiv och inte alls är tillmötesgående eller redo för kontakt. Det finns en obalans trots att ni verkligen dras till varandra och verkligen vill att detta ska bli bra, men en person känner att det kommer när det kommer medan den andra känner att det borde redan hänt och det finns en otålighet som heter duga.

Trevlig helg!

Kram Erika

6 reaktioner på ”Dagens budskap fredag

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *