Dagens budskap måndag

Hej fina <3

Hoppas att du har haft en fin helg. Min helg var lugn och skön. Jag gillar att ta det lugnt, fylla på med energi och förbereda inför kommande vecka, men ska ändra min rutin lite grann 🙂

Jag vet inte hur det ser ut med budskapen resten av veckan, men håll utkik.

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack! Om inget resonerar är det inte till dig

Någon behöver ta lite egentid och verkligen vila upp sig, reflektera över det som hänt eller händer innar du fattar ett beslut, Det är viktigt att vara själv och våga vara själv för det kommer komma svar eller insikter din väg. Det finns någon som tycker detta är svårt, men det är viktigt och övning ger färdighet. Att vara ensam är inte farligt utan fokusera rätt så känns det lättare.

Du känner dig besviken på en kollega som inte alls förstår dig och det känns som om ni alltid missförstår varandra eller så vilket inte är så bra för det skapar en viss stämning på jobbet och det är inte så du vill ha det samtidigt så kan vi inte klicka med alla. Gör din grej och försök att ignorera hen så mycket det går. Ta det inte personligt.

Det finns en besvikelse runt en person du har en relation med eller någon situationship med. Denna person är fram och tillbaka och det gör dig mycket frustererad samtidigt som du vill ha hen i ditt liv. Det finns saker att prata om och det är viktigt att våga göra det.

Kram Erika

För personliga läggningar se www.facebook.com/tarotangelslove

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *