Dagens budskap måndag

Hej fina <3

Hoppas du har haft en fin helg och att du får en fin start på denna vecka.

Följ gärna min FB sida (www.facebook.com/tarotangelslove) då jag lägger ut dagens kärleksbudskap på sidan och även på min Instagram (tarotandangelslove)
Du hittar även mina läggningar och feedback på min FB sida.

Dagens budskap
Ta det som resonerar, lämna resten – tack!

Först så ser det lite kaotiskt ut och svårt då det finns en del konflikter runt dig och en annan person eller inom dig. Vad det än är så handlar det om att du behöver ha tålamod i allt detta och inte vara så snabb att hitta en lösning för det behövs tid för saker och ting att falla på plats och få en större förståelse/insikt.
För andra handlar det om att du behöver fundera på varför du är i konflikt med dig själv eller varför du har motstridiga tankar eller känslor. Sedan behöver du också acceptera att det är så och det är inget fel att ha motstridiga känslor.

Det ser ut som om det finns något budskap som kommer din väg idag och det ser ut som om universum kan även skicka dig ett tecken eller budskap som kommer ge dig den där extra pushen eller klarheten som du behöver.

Det kommer in kommunikation eller liknande runt dig och en person som du känner ett starkt band till själsligt och känslomässigt. Denna person kan dock vara lite svår ibland och inte vara så kommunikativ vilket gör det svårt.

Kram Erika

14 reaktioner på ”Dagens budskap måndag

  1. Jeanette Höfer skriver:

    Dessa budskap är dagens höjdpunkt och ser verkligen fram emot dom
    Tack snälla för att du tar dig tid lägga ut varje dag🙏❤
    Jeanette

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *