Dagens budskap

Hej fina

Igår var det full fart i värmen, men det är härligt när det händer saker så länge det finns utrymme för vila senare. Det är viktigt för mig att få vila och bara vara. Jag värdesätter lugn och ro och förstår mig inte riktigt på de människor som far runt hela tiden, men tur vi är olika. Jag tycker det är oerhört viktigt med reflektion och lugn, och önskar att det fanns mer tid för det ibland.

Tack till dig som följer o läser min blogg, min FB sida och till dig som skriver till mig i kommentarerna eller mejl <3 Tack!!

Dagens budskap
Någon situation måste ta slut för att ny energi ska komma in i ditt liv. Det hjälper inte att försöka kontrollera detta eller hålla fast vid det för det finns något annat för dig där ute. Det som behöver ske kommer ske. Det är svårt att acceptera för vissa, men med tiden kommer du förstå varför det hände.

Det finns ett val i kärlek, och det kan också handla om en andra chans för vissa av er. Någon kan ha lämnat dig eller så har du lämnat någon och du funderar på om detta var rätt eller inte, men titta på varför du lämnade eller varför någon lämnade dig och förhoppningsvis får du ett svar då. Om inte så handlar det om att du måste fatta ett beslut angående ett ex och det är bara du som vet vad som är rätt för dig. Ingen annan kan bestämma vad du ska eller inte ska göra, men om du ber om råd så var beredd på svaret. Lev det liv som du vill.

Kram Erika

Sommarläggning (juni, juli, augusti) 150 kr
Läggning ett ämne/två ämnen 150 kr/ 250 kr
Tvillingsjäl läggning 150 kr
6 månaders kärleksprognos 300 kr
Om du önskar en annan läggning hittar du mig på Facebook under Tarot and Angels eller på mejl (se ovan)

ALLA LÄGGNINGAR BOKAS VIA MEJL (chunchoon@yahoo.com) ELLER FACEBOOK.

2 reaktioner på ”Dagens budskap

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *